Subota, 27 srpnja, 2024

101. HNL derbi Hajduka i Dinama

Ovog petka čeka nas 101. HNL derbi Dinama i Hajduka! U dosadašnjih 100 susreta Dinamo je uspješniji, upisao je 47 pobjeda, 25 utakmica završilo je neriješenim ishodom, dok je Hajduk slavio 28 puta.

U prvom prvenstvenom derbiju koji se igrao 13.8. uvjerljivio je slavio zagrebački klub. Na svom Maksimiru su svladali goste iz Splita s visokih 4-1. Hajduk je čak na poluvremenu imao vodstvo od 1-0, zabio je Atanasov, Plavi su se pošteno ispromašivali, ali sve su nadoknadili u drugom poluvremenu kada su strijelci redom bili Baturina, Ademi, Gojak i Oršić.

Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline delegiran je za glavnog suca derbija, a stadion će vrlo vjerojatno bit rasprodan. Vjerujemo da nas očekuje jedna odlična utakmica u kojoj ćemo vidjeti naše dvije najbolje momčadi u ovom trenutku. Dinamo je prvi s 34 boda, a Hajduk drugi s 26 bodova. Utakmica je na rasporedu od 18 sati na Poljudu. Malo neobičan termin, ali Dinamo u utorak igra važnu utakmicu Lige Prvaka s Milanom pa se zbog toga utakmica ne igra u subotu ili nedjelju.

Obe momčadi dočekuju ovu utakmicu u dobrom raspoloženju, pa samo možemo poželjeti sreću i jednima i drugima. Neka bolji pobijedi!!